دانش فضایی

دانش فضایی

صفحه نخست . رویدادهای فضایی . رویدادهای ایرانی

 

 
ماهواره نوید٬ سومین تلاش فضایی ایران
ماهواره نوید٬ سومین تلاش فضایی ایران

یکشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۰   ایران سومین ماهواره خود را با موفقیت به فضا فرستاد و بدین ترتیب توانایی تکنولوزیکی این کشوربرای ساخت٬ آماده‌سازی و پرتاب موشک سفیر اثبات گردید. ماهواره نوید علم و صنعت سومین ماهواره دانشجویی ایران و یک ماهواره سنجش از دوری است.

ادامه »

 
ماهواره رصد در مدار زمین
ماهواره رصد در مدار زمین

پنجشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۰   ماهواره رصد اولین ماهواره ایرانی با قابلیت تصویربرداری است که به فضا پرتاپ شده است. گفته می‌شود که تمامی مراحل طراحی، ساخت و انجام تست‌های پیش از پرتاب آن توسط مهندسان و دانشمندان فضایی ایرانی انجام گرفته است. این دومین تلاش موفقیت‌آمیز کشور عزیزمان در پرتاب ماهواره محسوب می‌گردد.

ادامه »

 
ماهواره امید و عصر فضایی ایران
ماهواره امید و عصر فضایی ایران

جمعه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰   پانزدهم بهمن ۱۳۸۷ ایران برای نخستین بار یک ماهواره ایرانی را با فناوری پرتاب فضایی ایرانی به فضا پرتاب کرد. ماهواره امید ۸۲ روز پیام دوستی بر زمین باراند و سرانجام و پس از پایان ماموریت خود به زمین سقوط کرد. ماهواره امید٬ جوانه‌های امید فراوانی در قلب ایرانیان کاشت و کشور را وارد عرصه جدیدی نمود٬ عصر فضایی ایران.

ادامه »

 
روز ملی فناوری فضایی
روز ملی فناوری فضایی

چهارشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۸   رونمایی از ماهواره ملی «طلوع»، نمونه مهندسی ماهواره ملی «مصباح دو»، نمونه مهندسی ماهواره دانشجویی «نوید علم و صنعت»، نمونه مدل اولیه ماهواره‌بر «سیمرغ» و موتور ماهواره‌بر آن، افتتاح نخستین مرکز پردازش تصاویر ماهواره‌یی ایران و آزمایشگاه سه بعدی مجازی ماهواره‌یی در کنار اعلام خبر پرتاب موفق راكت كاوش-۳ حامل نخستین محموله زیستی ایران، از دستاوردهای فضایی کشور بودند كه روز ملی فن‌آوری فضایی را به یک روز استثنائی بدل کردند.

ادامه »

 
آزمایشگاه ایرانی در فضا
آزمایشگاه ایرانی در فضا

چهارشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۸۷   به همت متخصصان پژوهشگاه هوافضا دومین محموله آزمایشگاه فضایی به فضا پرتاب شد. کلیه مراحل پرتاب، پرواز و فرود با موفقیت انجام شد و تصاویر منحصر به فردی نیز از فضا برداشته شد.

ادامه »

 
رونمایی از سامانه فضایی ایران
رونمایی از سامانه فضایی ایران

دوشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۸۶   سامانه فضایی ایران شامل ماهواره امید، ماهواره بر سفیر و ایستگاه کنترل زمینی است که صبح روز دوشنبه توسط رئیس جمهور رونمایی شد.

ادامه »

 
ابر مرموز در آسمان ايران
ابر مرموز در آسمان ايران

يكشنبه، 27 خرداد 1386   رصدگران ايراني که شامگاه جمعه شب در مناطق مختلف کشور براي رصد هلال بحراني ماه جمادي الثاني رفته بودند از مشاهده ابري ناشناخته به صورت توده اي درخشان و کوچک در افق غربي خبر دادند كه با سرعت زيادي به سمت جنوب شرقي در حركت بوده است.

ادامه »

 
پاول وينگرادف و سفري كاملاً ايراني به فضا
پاول وينگرادف و سفري كاملاً ايراني به فضا

پنجشنبه، 13 مهر 1385   سفر فضايي پاول وينگرادف كه تا همين چند روز پيش فرماندهي ايستگاه بين‌المللي فضايي را بر عهده داشت به طرزي عجيب با ايران پيوند خورده بود. غير از اقامت در ايستگاه فضايي به همراه انوشه انصاري و بازگشت به همراه او به زمين، ماجراي ديگري نيز اين فضانورد كهنه‌كار را به سرزمين باستاني ايران پيوند مي‌داد كه در ادامه ماجراي آن را از قلم سيروس برزو خواهيد خواند.

ادامه »

 
بیانیه سازمان فضایی ایران در مورد سفر خانم انوشه انصاری
بیانیه سازمان فضایی ایران در مورد سفر خانم انوشه انصاری

يكشنبه، 26 شهريور 1385   سازمان فضایی ایران به عنوان متولی بخش فضا در کشور ضمن انتشار اعلاميه‌اي از فعاليتهاي خانم انوشه انصاري به دليل حمايت از بخش خصوصي در توسعه ناوگان فضايي تقدير كرد و براي ايشان سفري خوب و سلامت به ايستگاه بين‌المللي فضايي آرزو نمود.

ادامه »

 
سمینار ماهنامه نجوم درباره سفر انوشه انصاري، نخستین فضانورد ایرانی
سمینار ماهنامه نجوم درباره سفر انوشه انصاري، نخستین فضانورد ایرانی

دوشنبه، 20 شهريور 1385   انوشه انصاری روز 27 شهریور سفر تاریخی خود به ایستگاه بین‌المللی فضایی را آغاز خواهد کرد تا ضمن کسب عنوان نخستین بانوی فضاگرد جهان به نخستین ایرانی بدل شود که قدم به فراسوی جو زمین نهاده است. ماهنامه نجوم با توجه به اهمیت این سفر تاریخی سمینار شهریور ماه خود را به این موضوع مهم اختصاص داده است.

Anousheh Ansari , Shahram Yazdanpanah , Babak amin tafreshi , Pouria nazemi

ادامه »

 
انوشه انصاري به جاي دايسوكه انوموتو راهي فضا خواهد شد
انوشه انصاري به جاي دايسوكه انوموتو راهي فضا خواهد شد

سه‌شنبه، 31 مرداد 1385   «دايسوكه انوموتو» كه مي‌رفت تا نخستين توريست فضايي ژاپني باشد، به دليل پاره‌اي مشكلات پزشكي از اين سفر هيجان‌انگيز كه قرار بود در پايان شهريور ماه صورت گيرد، جا ماند. انوشه انصاري، بانوي 39 ساله ايراني كه در حال حاضر مقيم آمريكا است جاي انوموتو را در اين سفر كه از پايگاه فضايي بايكنور واقع در قزاقستان انجام مي‌شود، خواهد گرفت.

ادامه »

 
انوشه انصاری بهار آينده راهی فضا خواهد شد
انوشه انصاری بهار آينده راهی فضا خواهد شد

چهارشنبه، ۲۸ تير ۱۳۸۵   «انوشه انصاری» نخستین زن گردشگر فضایی جهان بهار آينده راهی فضا می‌شود.سرانجام پس از نزديك به نيم قرن از نخستين سفر فضایی انسان، شوق پرواز، یک ایرانی را نيز به عبور از مرزهای فضا کشاند.

ادامه »

 

   . دستاوردهای فضایی ایران در نمايشگاه الكامپ امسال ارئه خواهند شد

 

صفحه نخست

رویدادهای فضایی

مقاله‌های علمی

مراكز فضایی دنیا

اینترنت و فضا

ارتباط با ما

درباره دانش فضایی

انوشه انصاری

ایران در فضا

رادیو دانش فضایی

تلویزیون دانش فضایی


RSS Feed

با عضو شدن در لیست علاقهمندان  دانش فضایی، اولین کسی باشید که مطالب این وبسایت را میخوانید٬ می‌بینید یا می‌شنوید:

::  عضو شوید  ::

 

دوست دانش فضایی شوید

فیدبرنر دانش فضایی دانش فضایی در توییتر دانش فضایی در فیس‌بوک دانش فضایی در فرندفا دانش فضایی در پیغامک 

تبلیغات
موسسه طبیعت آسمان شب٬ فروشنده انواع تلسکوپ و دوربین دوچشمی٬ میکروسکوپ٬ لوازم عکاسی٬ سه پایه و مقر٬٬ کتاب و پوستر و طراح و سازنده انواع رصدخانه و آسمان نما
خرید و فروش انواع تلسکوپ

 

معرفی یک کتاب فضایی
معاهدات و اصول فضای ماورای جو سازمان ملل متحد
معاهدات و اصول ماورای جو سازمان ملل متحد

 

دانشنامه فضایی٬ سازمان فضایی ایران
مجله نجوم
پارس اسکای

آویا٬ پایگاه اطلاع‌رسانی هوافضای ایران

پرسش و پاسخ‌های کانوت

نظر خود را درباره دانش فضایی به آلکسا بگویید

ايروشاپ٬ اولين فروشگاه اينترنتي تخصصي مهندسي هوافضا

 

 


صفحه نخست   .  درباره دانش فضایی   .  نقشه سايت   .  تماس با دانش فضایی  انوشه انصاری٬ بانوی ایرانی در فضا

 برداشت از مطالب وب‌سايت  دانش فضایی  به شرط ذكر منبع و ايجاد لينك به صفحه مطلب مورد نظر،  آزاد است